5 وسیله ای که باید کابینت آشپزخانه را از وجودشان خالی کنید

چه اهل آشپزی باشید یا فقط برای گرم کردن غذا و درست کردن چای و قهوه به آشپزخانه سری بزنید، حتما گذرتان به کابینت های مملو از ظروف خورده است. کابینتی که پیدا کردن یک وسیله ساده دنظم دهنده کابینتر آن زمان زیادی از شما را هدر می دهد. با انجام چند کار ساده می توانید زمان و مکان خود را ذخیره کنید. فقط کافیست در حضور این وسایل در کابینت آشپزخانه تان تجدید نظر کنید:

 

  1. ظروف پلاستیکی
  2.  ظروف ترک خورده و لب پر
  3.  ادویه جات بی مصرف
  4.  دفترچه راهنمای لوازم برقی
  5.  وسایل تکراری با کاربرد یکسان

 

در هیچ خانه ای مکانی مهمتر ازکابینت های آشپزخانه برای نگهداری و ذخیره سازی لوازم نیست، اما ممکن است یک روز نه چندان دور هنگام باز کردن درب کابینت، جستجوی شما برای یافتن یک سانتی متر فضای خالی با شکست مواجه شود. سانتی مترهایی که الان خیلی هم گران قیمت شده اند.

چاره چیست؟

یافتن لوازم اضافی که باید کابینت آشپزخانه را از وجودشان خالی کرد، کاری که علاوه بر باز کردن فضای داخلی، آرامش را در قلمرو آشپزی حکم فرما می کند. صرف زمان برای سازماندهی کابینت آشپزخانه یک سرمایه گذاری با ارزش است. بیشتر اوقات کابینت‌ها با قوطی های خالی مواد خوراکی، بطری های بلند و کوتاه، ادویه‌های قدیمی و ... پر شده اند. چه کسی کوهی از ظروف پلاستیکی با درب های گم شده در کابینت اش ندارد؟

خوب، وقت آن است که وسایل بی مصرف را دور بریزید و در نهایت با ایده های جدید فضای ذخیره سازی کابینت آشپزخانه خود را به حداکثر برسانید.

 

1-ظروف پلاستیکیساماندهی کابینت

ساماندهی ظروف پلاستیکی باید در ابتدای لیست باشد. اگر ظرف بدون درب دارید، بدون درنگ دور بیندازید. ارزش فضایی که این ظروف اشغال می کنند بیشتر از خودشان است. تجربه می گوید اکثر افراد بیش از نیازشان این ظروف را انبار می کنند. البته تصمیم مهم جایگزینی ظروف پلاستیکی با ظروف شیشه ای دوستدار سلامتی شما و طبیعت است.

 

 

 


2- ظروف شکسته و لب پرساماندهی کابینت

در بررسی ترک در هریک از ظروف آشپزخانه سختگیر باشید و آن را دور بیندازید. حتی اگر ترک در بشقاب، کاسه، ظروف شیرینی، فنجان یا لیوان شما کوچک به نظر برسد. زیرا نه تنها لبه های تیز آن خطرناک هستند، بلکه ترک های ظروف می توانند حاوی باکتری های بیماری زا باشند

 


3-ساماندهی کابینت ادویهادویه های تاریخ مصرف گذشته

می دانید که ادویه های تاریخ مصرف گذشته طعم خود را از دست می دهند. بنابراین چاشنی های قدیمی در واقع چیزی به غذاهای شما اضافه نمی کنند، اما فضای ارزشمندی را اشغال می کنند. پس وقت آن است که در نگهداشتن ادویه ها تجدید نظر کنید. اگر متوجه شدید که عملاً شیشه های پر را دور می اندازید، نشانه خوبی از عدم مصرف این نوع در آشپزخانه شماست. می توانید آن را از لیست خرید های بعدی حذف کنید.


4- دفترچه راهنمای لوازم خانگی

اجازه ندهید انبوهی از دفترچه راهنما لوازم برقی آشپزخانه فضای دلپذیر یک کابینت را اشغال کند. اگر خود وسیله دیگر وجود ندارد، چه نیازی به نگهداری دفترچه راهنمای آن است. اگر هم همچنان مورد استفاده است دسترسی به اطلاعات آنلاین از طریق اینترنت راه بهتری است.


5- وسایل تکراری با کاربرد یکسان

احتمالاً به سه در بازکن، چهار رنده و پنج فلاسک مسافرتی نیاز ندارید. خیلی از افراد چندین بار یک وسیله را می خرند، نه به این دلیل که پر کاربرد است، بلکه به دلیل فراموشی یا پیدا نکردن جای آن. پس با بیرون گذاشتن وسایل تکراری، علاوه بر ایجاد فضای بیشتر در کابینت، دسترسی به وسایل مورد نیاز را راحت تر کنید.

در کنار روش های کاربردی بالا، تجهیزات متنوعی در بازار برای نظم دهی داخلی کابینت وجود دارد از قبیل: نظم دهنده کشو، نظم دهنده کابینت بشقاب ها، نظم دهنده قاشق و چنگال، نظم دهنده کابینت قابلمه ها و .... تنوع زیاد، کیفیت متفاوت و قیمت بالای تجهیزات نظم دهنده کابینت ممکن است انتخاب را برای شما سخت کند. تیم مشاوره چکاد برای انتخاب و تهیه  تجهیزاتی مناسب کابینت شما مشتاقانه تجربیاتش را در اختیار شما می گذارد.

      دریافت مشاوره تجهیزات کابینت، مدرن سازی آشپزخانه |  09101668981