عمر کابینت آشپزخانه را چطور زیاد کنیم؟ ۶ راهکار حیاتی برای مراقبت و تعمیر کابینت

آشپزخانه­­‌های زیبا حاصل صرف زمان و هزینه زیادی اند و یکی از روش‌­های حفظ زیبایی و کارایی آنها نگهداری و تعمیر به ­موقع کابینت­­ است. خیلی اوقات با انجام بعضی کارهای ساده­ می‌توانیم از کابینت آشپزخانه محافظت کرده و از پرداخت هزینه­‌های گزاف جلوگیری کنیم. در ادامه با هم به روش­‌های نگهداری و تعمیر کابینت‌ می‌­پردازیم:

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

  • نظافت منظم
  • جلوگیری از خراشیدگی
  • تعمیرات به موقع
  • حفاظت در برابر رطوبت
  • مراقبت از رنگ و روکش
  • تعویض قطعات آسیب‌دیده
اصول طراحی کابینت

۱. نظافت منظم کابینت آشپزخانه

برای نگهداری از کابینت‌ها از دستمال­ و حوله­ نانو استفاده کنید. مواد شوینده با ترکیبات شیمیایی قوی را کنار بگذارید تا سطح کابینت شما آسیب نبیند.

۲. جلوگیری از خراشیدگی صفحه کابینت

برای جلوگیری از خراشیدگی از تخته کار استفاده کنید و از برش مستقیم مواد غذایی روی کابینت خودداری کنید.

۳. تعمیرات به موقع کابینت ها

اگر کابینت دچار خرابی یا آسیب شد به موقع تعمیرش کنید تا مشکل بزرگتر نشود. از کارشناسان حرفه‌­ای در تعمیرات کابینت‌ استفاده کنید.

سایت طراحی کابینت آشپزخانه

۴. حفاظت کابینت در برابر رطوبت

 آب و رطوبت می‌تواند به کابینت‌ آسیب برساند. مطمئن شوید که سطوح چوبی کابینت‌ در معرض آب قرار نگیرد.

۵. مراقبت از رنگ و روکش کابینت

اگر کابینت‌های شما دارای رنگ­ پوششی یا روکش ویژه‌ای است، حتما از سازنده کابینت در مورد مراقبت­‌های مناسب روکش یا رنگ پوششی مورد­نظر برای پایداری بیشتر رنگ و درخشندگی سوال کنید.

۶. تعویض قطعات آسیب‌دیده کابینت

اگر بخش‌هایی از کابینت‌ها به طور جدی آسیب دیده­ اند قبل از آنکه موجب مختل شدن کارایی سایر قسمت­‌ها شوند آن‌ها را برای حفظ زیبایی و عملکرد کابینت تعویض کنید.

 

بروزترین کابینت

نکات قابل توجه برای تعویض قطعات آسیب‌دیده در کابینت‌ها:

۱. تشخیص قطعات آسیب دیده کابینت

ابتدا باید قسمت آسیب دیده را به درستی تشخیص دهید، از بین مواردی نظیر درب کابینت، درب کشو، جک آرام بند، ریل، لولا و یا تجهیزات نظم دهنده و … کدام نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

۲. انتخاب قطعات جدید برای کابینت آشپزخانه

پس از تشخیص قطعات آسیب‌دیده، به دنبال قطعات جدید با کیفیت مشابه در بازار بگردید. تا حد امکان قطعات جدید باید با ظاهر و مشخصات قبلی هماهنگ باشند.

۳. تعویض دقیق قطعات کابینت

برای تعویض قطعات آسیب‌دیده، به دقت از دستورالعمل­‌ها پیروی کنید و با استفاده از ابزارهای مناسب عمل کنید تا به سایر بخش‌­ها آسیبی وارد نشود. اگر مراحل تعویض قطع‌ه­ای برایتان پیچیده بود یا نیاز به مهارت خاصی داشت و باید توسط نصاب حرفه­‌ای انجام می‌­شد، می­‌توانید از کارشناسان گروه طراحی داخلی چکاد مشاوره بگیرید.

جدید ترین طرح های کابینت

۴. تطابق رنگ و طراحی کابینت با آشپزخانه 

در صورت نیاز به تعویض قطعات رنگی یا ابزار دار تا حد امکان به هماهنگی آنها با کابینت‌ها توجه داشته باشید تا زیبایی کلی آشپزخانه حفظ شود.

۵. تست و آزمایش قطعات جدید کابینت

پس از تعویض قطعات، عملکرد کابینت‌ها را دقیقاً بررسی کنید تا مطمئن شوید قست‌های تعویضی درست کار می‌کنند.

 با رعایت این نکات در تعویض قطعات آسیب‌دیده کابینت‌های آشپزخانه علاوه­ بر حفظ زیبایی و کارایی از صرف هزینه گزاف تعویض کابینت هم جلوگیری می­‌کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، پیشنهاد می‌­کنیم با  کارشناسان چکاد تماس بگیرید.

سرستون مناسب برای کابینت