طراحی و ساخت کابینت پولیشی، مزایا و معایب؟

اگر به دنبال انتخاب مناسب‌ترین طرح کابینت برای آشپزخانه‌تان هستید، بهترین روش آشنایی با انواع سبک‌ و طرح‌ کابینت است. در این مقاله گروه طراحی داخلی چکاد شما را با کابینت پولیشی که به ­نام طرح انزو هم شناخته شده است آشنا می‌­کند. کابینت پولیشی نمایی درخشان و براق در آشپزخانه شما می‌سازد که نور را به زیبایی انعکاس می‌دهد. این نوع طراحی کابینت، خاص و منحصر به فرد است و با وجود جذابیت بصری زیاد به دلیل برخی ویژگی‌هایش آن را به نسبت سایر مدل­‌های کابینت کمتر در آشپزخانه‌ می‌بینیم. مهمترین ویژگی کابینت پولیشی یا همان طرح انزو شیوه ساخت و رنگ کاری درب آن بوده و بدنه آن مانند بیشتر سبک‌های کابینت از ام دی اف سفید ساخته می‌شود. در ساخت درب کابینت پولیشی ابتدا ام دی اف ۲۵ میلیمتری بر اساس نقشه فنی کابینت برش می‌خورد سپس لبه‌های تیز درب با ابزار cnc تراش داده می‌شود تا نمایی زیباتر پیدا کند. سپس درب‌های کابینت به کارگاه رنگ کاری تحویل داده می‌شوند.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

  • رنگ پولیشی چیست؟
  • مزایای کابینت پولیشی چیست؟
  • معایب کابینت پولیشی چیست؟
  • کابینت پولیشی با کدام سبک آشپزخانه هماهنگ است؟
  • قیمت کابینت پولیشی
قیمت کابینت انزو پولیشی

رنگ پولیشی کابینت چیست؟

در مراحل رنگ کاری پولیشی ابتدا ماده خمیری شکل بر روی سطوح اسپری می‌شود تا تمامی خط و خش و فرورفتگی‌ها را پر کند. بعد از طی چندین مرحله رنگ کاری و  سمباده زنی در نهایت سطح درب کابینت با واکس مخصوصی  پولیش می‌خورد و یک لایه لاک محافظ روی آن زده می‌شود تا به سطحی جلا خورده و درخشان تبدیل شود. مهمترین وجه تمایز کابینت پولیشی روش رنگ کاری خاص آن است که برای حفظ کیفیت حتماً باید در کارگاه‌های رنگ کاری مجهز و محیط‌‌‌های کاملاً ایزوله انجام شود. در اینجا نمونه کار کابینت پولیشی ساخته شده توسط گروه طراحی داخلی چکاد را می‌بینید.

 مزایای کابینت پولیشی چیست؟

این نوع کابینت از استحکام بالایی برخوردار است و نسبت به خط و خش، حرارت، آب و رطوبت مقاوم است.  همه این‌ها حاصل لایه چند میلیمتری رنگ پولیشی است که به طور کامل ورق ام دی اف درب را پوشانده است.

قیمت کابینت پولیشی

 معایب کابینت پولیشی چیست؟

مراحل نسبتا سخت ساخت و رنگ کاری این نوع کابینت فقط امکان تولید آن را در کارگاه‌های حرفه‌ای میسر ساخته است. انجام اصولی این فرایند نیاز به زمان کافی دارد پس گزینه مناسبی برای سفارشات فوری و ضرب العجل و مشتریانی که زمان کمی دارند  نیست.

کابینت پولیشی با کدام سبک آشپزخانه هماهنگ است؟

این نوع کابینت در سبک نئوکلاسیک دسته‌بندی می‌شود و از مزیت‌های کابینت پولیشی به خصوص رنگ سفید آن هماهنگی با هر نوع دکوراسیون داخلی خانه است. اگر سلیقه شما سبک کلاسیک است و دکوراسیون خانه را با این سبک چیدمان کرده‌اید و یا اگر خانه‌ای مدرن می‌پسندید در هر دو حالت کابینت طرح انزو یا پولیشی نظر شما را جلب خواهد کرد و هارمونی لازم با خانه شما را خواهد داشت. همچنین کابینت پولیشی گزینه مناسبی برای سازندگان ساختمان‌های لوکس است که به دنبال افزودن ارزش به ساختمان و فروش بهتر ملک­شان هستند. زیرا به شدت مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد.

قیمت کابینت پولیشی

از آنجا که ورق ام دی اف مورد استفاده در این نوع طراحی ضخامت بیشتری نسبت به سایر انواع کابینت دارد و همچنین روش رنگ کاری آن خاص و زمانبر است، افزایش قیمت تمام شده آن را به دنبال دارد. البته با توجه به کیفیت، استحکام و زیبایی نهایی طرح کابینت پولیشی، هزینه انجام شده قطعاً ماندگاری و رضایت بیشتری را به همراه خود خواهد داشت.

 

قیمت کابینت نئوکلاسیک پولیشی

نتیجه گیری

اگر زمان و بودجه لازم برای داشتن یک کابینت شیک و خاص که در کمتر آشپزخانه‌ه­ای باشد را در نظرگرفته‌اید و به رنگ های درخشان علاقه­‌مند هستید، طراحی و ساخت کابینت پولیشی توسط یک تیم حرفه ای پیشنهاد گروه طراحی داخلی چکاد به شماست.