بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در ۵ قدم

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی با وجود آنکه می تواند نتیجه خوشایند و رضایت بخشی برایتان داشته باشد، اما معمولا تصمیم به شروع آن سخت و چالش برانگیز است. ما در این مقاله با پیشنهاد بازسازی به سبک چکاد این مسیر را برایتان آسان می کنیم.

♦ قدم اول گفتگو در مورد نیازهاست :

چقدر زمان برای بازسازی دارید؟ آیا نیاز به کابینت روشویی دارید؟ دوش ساده می خواهید یا کابین دوش؟ نیاز به لوله کشی حمام و دستشویی یا جابه جایی تاسیسات هست؟ چه کیفیت متریالی برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در نظر دارید و چه بودجه ای کنار گذاشته اید؟

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی قدیمی

♦ قدم دوم بعد از یافتن پاسخ هایتان، دیدن طراحی ۳D حمام و سرویس بهداشتی بر اساس اندازه گیری دقیق فضای شماست، تا طرح نهایی را قبل از واقعی شدن روی کاغذ ببینید و در صورت لزوم تغییرات دلخواهتان را اعمال کنید و به این ترتیب از صرف هزینه های اضافی در بازسازی حمام جلوگیری کنید.

* نکته مهم در این مرحله دیدن نقشه تاسیسات و لوله کشی متناسب با حمام و دستشویی در کنار طراحی سه بعدی سرویس بهداشتی است.

طراحی و اجرای حمام و سرویس بهداشتی

♦ قدم سوم در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی انفجاری است، در حالیکه دقیقا می دانید چه می خواهید تخریب فضای قبلی را با حداقل خسارت های احتمالی آغاز می کنید و متریال مورد نیازاز کاشی ، سرامیک، چینی آلات و … را سفارش می دهید.

بازسازی حمام و دستشویی

♦ قدم چهارم همزمان با حضور به نوبت متخصصان حرفه ای برای انجام امور فنی از قبیل لوله کشی، عایق بندی، برق کاری، کف، کاشی و… در روند بازسازی حمام و سرویس بهداشتی است.

طرح بازسازی سرویس بهداشتی

♦ قدم پنجم نصب سفارش­های آماده شده تان است. اول اقلام بزرگتر مثل وان، توالت، روشویی و کابینت روشویی نصب می شود، بعد شیرآلات و تجهیزاتی که انتخاب کرده اید.

ساخت کابینت روشویی

دیگر هر چیزی سرجای خودش است، با چند وسیله دکوری به حمام و دستشویی تان جلوه دهید، حالا جلوی دستشویی زیبای تان بروید آبی به صورت بزنید و خستگی بازسازی حمام و سرویس بهداشتی را از تن به در کنید.

چند نکته که حتما به کارتان می آید:

  • هنگام برآورد بودجه اولیه بازسازی حمام و سرویس بهداشتی حداقل ۱۰% برای هزینه های پیش بینی نشده در نظر بگیرید.
  • در انتخاب متریال مصالح و تجهیزات سرویس های بهداشتی کمی وسواس به خرج دهید، درجه کیفیت آنها برای دوام در فضای پر مصرف حمام و دستشویی بسیار موثر است و جلوی هزینه های چند باره را می گیرد.
  • بی گدار به آب نزنید، برآورد اولیه هزینه و زمان مورد نیاز توسط یک مشاور حرفه ای در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی کار را برایتان آسان می کند.

از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کردید بسیار خرسندیم. در صورت نیاز به مشاوره برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی تان، مشاوران ما در گروه طراحی داخلی چکاد در کنارتان هستند.