رنگ سال ۲۰۲۴ چطور طراحی دکوراسیون داخلی را جذاب می‌کند؟

چرا با روی باز به استقبال رنگ هلویی سال ۲۰۲۴ برای ورود به خانه می­‌رویم؟ زیرا به طرز جالبی با سلیقه و سبک دکوراسیون خانه­‌های ایرانی هماهنگ است. اگر به دنبال ایده‌ای برای تغییر در منزل هستید، از این رنگ غافل نشوید. رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی نقش مهمی ایفا می‌کنند. انتخاب رنگ مناسب فضا را زیبا و دلنشین‌ می‌­کند. در سال ۲۰۲۴، رنگ هلویی به عنوان رنگ سال انتخاب شد. این رنگ مکمل مناسبی برای دو رنگ طلایی و کرم است که از رنگ‌های اصلی چیدمان در بسیاری از خانه­‌های کلاسیک و مدرن ایرانی هستند. رنگ هلویی زمانی که کنار رنگ کرم و طلایی قرار می‌­گیرد شادابی را در خانه به­ جریان می‌­اندازد.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

  • شناخت رنگ سال ۲۰۲۴
  • رنگ هلویی در طراحی اتاق نشیمن
  • رنگ پنتون ۲۰۲۴ در طراحی اتاق خواب
  • رنگ هلویی در طراحی هوم آفیس و اتاق کار
  • رنگ پنتون ۲۰۲۴ در طراحی آشپزخانه
اجرای دکوراسیون داخلی با رنگ 2024

شناخت رنگ سال ۲۰۲۴ در طراحی دکوراسیون

رنگ هلویی با طبیعت گرم و زنده خود آرامشی با نشاط است و توانسته توجه طراحان داخلی را به خود جلب کند. این رنگ ترکیب شادابی از صورتی و نارنجی است که به­ همراه طراحی‌های منحصر به فرد به دکوراسیون داخلی منزل حس تازگی و زندگی می‌بخشد.

در هر سال، رنگ سال توسط انستیتوی رنگ Pantone اعلام می‌شود و معمولاً به عنوان یک راهنمای رنگی برای طراحان داخلی و صنعت مد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ در زمینه طراحی داخلی منزل کاربردهای مختلفی دارد.

رنگ هلویی در طراحی اتاق نشیمن

یک یا دو دیوار اتاق نشیمن را به این رنگ درآورید. ترکیب این رنگ با سبز تیره طراحی اتاق نشیمن را چشم نواز می­‌کند. می‌­توانید از آن به عنوان رنگ مکمل در پارچه مبلمان­تان استفاده کنید و یک کاناپه را به این رنگ در آورید.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

رنگ پنتون ۲۰۲۴، در طراحی داخلی اتاق خواب

به نظر طراحان ما در گروه طراحی داخلی چکاد شاهکار طراحی داخلی منزل با رنگ سال ۲۰۲۴ در اتاق خواب است. این رنگ با طبیعت گرم و دلنشین خود، روح را نوازش می‌دهد و اتاق خواب­تان را رویایی می‌کند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

رنگ هلویی در طراحی داخلی هوم آفیس و اتاق کار

هوم آفیس خود را با میزکاری چوبی در وسط آن تصور کنید که یکی از دیوارهای آن به رنگ پنتون سال ۲۰۲۴ در­آمده است. فضایی لوکس و با نشاط  که شما را برای ساعت­‌ها کار رضایت بخش صدا می­‌زند. اگر فضاهای مدرن را بیشتر می­‌پسندید و دفترکار خانگی­تان را با مبلمان سفید چیدمان کرده­‌اید، باز هم پیشنهاد می­‌کنیم یکی از دیوارها را به رنگ هلویی در بیاورید تا بعد از ساعت­ها فعالیت در آن خستگی را احساس نکنید.

اجرای طراحی داخلی اتاق کار

رنگ پنتون ۲۰۲۴ در طراحی آشپزخانه

طراحان داخلی ما در چکاد انتخاب مستقیم این رنگ را برای کابینت آشپزخانه پیشنهاد نمی‌کنند. اما اگر آشپزخانه­‌ای با کابینت چوبی کلاسیک و یا کابینت نئوکلاسیک شیری رنگ دارید، رویه صندلی­‌ها و پرده ها را به رنگ هلویی انتخاب کنید.

نتیجه گیری

رنگ سال می‌تواند به عنوان رنگ اصلی یا در ترکیب با سایر رنگ‌ها در اتاق‌ نشیمن، دفترکار خانگی و آشپزخانه به کار گرفته شود. اما جلوه رویای آن در طراحی اتاق خواب است. این رنگ آرام در عین حال شاداب است و حس زندگی را در هرمکانی که باشد جاری می­‌کند.

اگر همچنان مردد هستید تغییر رنگ را از کجای خانه آغاز کنید، طراحان گروه طراحی داخلی چکاد با ارائه طراحی سه بعدی دکوراسیون منزل­تان تصمیم­ گیری را برایتان آسان می‌کنند.

 

اجرای جدیدترین طراحی داخلی آشپزخانه