کمد دیواری های جدید در خانه

زمانی کمد فقط فضایی ساده برای نگهداری لباس کفش و… بود اما امروزه به یک ضرورت در پروژه‌ بازسازی و بهسازی خانه تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، یک مزیت اضافه برای فروش بهتر خانه طراحی کمدهاست. ممکن است متراژ فضای خانه در اختیار شما نباشد، اما این شما هستید که انتخاب می‌کنید از این فضا چگونه بهتر استفاده کنید. با طبقه بندی کمد ها می توانید ارزش وسایل خود را بهتر بدانید و در زمان کمتر و بدون استرس آنچه را می خواهید پیدا کنید.

هر نوع کمد کاربرد خودش را دارد اما هیچ کدام برتری نسبت به دیگری ندارد و انتخاب آن به سبک زندگی شما و وسایل تان  بستگی دارد. قبل از اینکه کمد مورد نیاز خود را انتخاب کنید (یا بدانید چگونه فضای کمد را طبقه بندی کنید)، همراه با گروه طراحی داخلی چکاد پرطرفدارترین انواع مدل کمد دیواری را مرور کنید. کمد دیواری را می توان بر اساس سبک ( کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک و …)، نوع درب ( کمد ریلی، کمد لولایی، کمد ایینه ای و کمد بدون درب …)، متریال مصرفی ( کمد چوبی، کمد ام دی اف، کمد پی وی سی، کمد هایگلاس) دسته بندی کرد.

کمد دیواری های جدید در خانه

انواع کمد دیواری

کلوزت اتاق خواب

کامل‌ترین فضای کمدی است. کلوزت یک اتاق کوچکتر از اتاق خواب با کمدهای توکار برای ذخیره سازی همه وسایل فراهم می کند. کلوزت با کمدهای توکارش علاوه بر نگهداری لباس، کیف و کفش، فضای کافی برای آسان‌تر کردن زندگی شما ایجاد می کند.

کلوزت فضای اختصاصی و مناسبی برای امتحان کردن انواع لباس ها برای انتخاب است و اگر عجله داشته باشید به دلیل فضای مجزای آن از اتاق می توانید مرتب کردن لباس های به هم ریخته را با خیال راحت در زمان مناسب انجام دهید.

کلوزت اتاق خواب مدرن

کمد بدون درب

کمد لباس بدون در طرحی ساده و کاربردی است که امروزه پرطرفدارشده است و با وجود طراحی ساده و کم جا بودن آن می‌تواند در فضاهای پرت خانه نصب شود. این نوع کمد می‌تواند برای استفاده در کلوزت هم گزینه خوبی باشد. در صورتی که حجم وسایل و لباس زیادی ندارید با منظم قرار دادن آنها در کمد بدون در می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید و به راحتی بهشان دسترسی داشته باشید. سادگی کمدهای بدون در زیباست و می تواند دقیقا هماهنگ با نیازهای شما چیده شود.

ساخت کمد بدون درب

کمد ریلی

کمد ریلی از انواع کمد دیواری است که اگرفضای کمی برای باز شدن در داشته باشید گزینه مناسبی برای شماست. کمد ریلی با سبک دکوراسیون داخلی مدرن و مینیمال هماهنگ است. درب کمد ریلی شیشه ای به صورت شفاف یا مات هم می تواند ایده جالبی برای زیبایی فضا باشد. بعضی افراد هم استفاده از آینه را روی درب کمد می پسندند، استفاده از شیشه و آینه در کمد به صورت کامل روی درب را می پوشانند و جلوه ویژه ای ایجاد می کنند.

کمد ریلی

کمد آینه ای

کمد آینه ای هم زیبا، هم کاربردی است. کمدها با درب ریلی و لولایی را می توان به صورت آینه ای طراحی کرد که نقش موثری در کوراسیون داخلی منزل دارند. نکته که باید به آن توجه کرد، در نظر گرفتن آینه از ابتدا درفرایند طراحی و تولید است و تصمیم به نصب آینه پس از اتمام کار ایمنی کمد را کاهش می دهد.

کمد دیواری آینه ای

کمد کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک چوبی به دلیل گران قیمت بودن چوب قیمت بالایی دارد و این روزها طرفداران خاص خودش را دارد. البته کمد کلاسیک روکش چوب جایگزین مناسبی برای آن است، استفاده از ورق ام دی اف برای در ها و پوشاندن آن با روکش چوب جلوه زیبایی به کمد می دهد و قیمت آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. کمد دیواری کلاسیک ام دی اف و ممبران هم برای خانه های با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک گزینه های مناسبی هستند. بدنه کمد دیواری کلاسیک را از جنس ام دی اف می سازند و همانطور که گفتیم درب های آن می تواند از انوع مختلف ام دی اف با رنگ بندی متنوع، ممبران، پی وی سی و چوب ساخته شود.

ساخت کمد دیواری کلاسیک

کمد مدرن

سبک دکوراسیون داخلی مدرن به دلیل سادگی و هماهنگی با فضای بیشتر خانه ها طرفداران زیادی دارد. جاگذاری کمد مدرن در فضای اتاق خواب یا نشیمن زمانی که هماهنگ با سبک دکوراسیون شما باشد علاوه بر آنکه خانه شما را زیباتر می کند، فضای زیادی را هم برای قراردادن وسایل فراهم می کند. ویژگی اصلی کمد مدرن نوع درب آن است که بدون قاب بوده و می تواند به صورت یکپارچه کار شود تا در مکان هایی که فضای کوچکتری دارند هم رنگ دیوارها شود. کمد مدرن به راحتی می تواند با سایر وسایل اتاق مانند میز کار، کتابخانه و ترکیب و هماهنگ شود. درب کمد هایگلاس پیشنهاد جذابی برای کمد مدرن است.

اجرای کمد دیواری مدرن

کمد نئوکلاسیک

ممکن است سبک دکوراسیون داخلی منزل شما کلاسیک باشد و الان بخواهید به اتاق ها کمد اضافه کنید اما فضای کافی برای کمد کلاسیک نداشته باشید، در این حالت کمد نئوکلاسیک بهترین انتخاب است زیرا جزییات و پرکاری کمد کلاسیک را ندارد و در عین حال با سبک دکوراسیون داخلی شما هم متناسب است. البته کمد نئوکلاسیک با دکوراسیون داخلی مدرن و بیشتر انواع طراحی داخلی سازگار است، وجود قاب‌های ساده بر روی درها جلوه زیبایی به فضای اتق می دهد.

اجرای کمد دیواری نئو کلاسیک

قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری از چندین عامل تشکیل شده است:

  • جنس بدنه کمد( بدنه ام دی اف یا بدون بدنه)
  • نوع درب کمد (درب چوبی، درب ام دی اف، درب هایگلاس، درب پی وی سی و …)
  • نقشه داخلی کمد و طبقه بندی آن
  • اکسسوری و تجهیزات مورد استفاده در داخل کمد
  • قیمت اولیه معمولا شامل یک طراحی ساده و با توجه به نوع درب هاست.

پیشنهاد شرکت چکاد ساخت کمد سفارشی دقیقا متناسب با نیازهای شماست تا فضا کاربردی بیشتری را در اختیارتان قرار دهد و از هزینه تجهیزات اضافی در قیمت کمد دیواری کم کند.