رنگ کاری کابینت آشپزخانه، راهنمای گام به گام

اگر می‌خواهید با هزینه کم تغییر چشمگیری در خانه ایجاد کنید؛ رنگ کاری کابینت آشپزخانه گزینه خوبی است. گاهی امکانات لازم برای بازسازی حرفه ای دکوراسیون داخلی منزل و کابینت آشپزخانه را ندارید؛ در این صورت یک لایه رنگ تازه روی کابینت جلوه­ای نو به آشپزخانه تان می‌دهد. کسانی ساختن و خلق کردن برای­شان   لذت­بخش است می‌توانند رنگ کاری کابینت آشپزخانه را یک پروژه جذاب برای تعطیلات در نظر بگیرند.

تغییر رنگ کابینت آشپزخانه فرصتی است تا شما مجبور به دیدن یک رنگ کابینت برای همیشه نباشید و جسارت تجربه رنگ‌های خاص را پیدا کنید. گروه طراحی داخلی چکاد با عشق به خلق تجربه‌های جدیدی که حس بهتری در خانه ایجاد می‌کنند در کنار شماست تا قدم به قدم به سوی کابینت جدید آشپزخانه‌تان پیش بروید.

بروزترین رنگ کابینت

قبل از شروع برای اطمینان خاطر به این سوال پاسخ می‌­دهیم.

خودم میتوانم کابینت آشپزخانه را رنگ کنم؟

رنگ کاری کابینت آشپزخانه نشدنی نیست. زمان، حوصله و کمی ذوق می­‌خواهد. لازم است از جنس و مدل کابینت مطلع شوید. سپس رنگ مناسب و لوازم مورد نیاز را تهیه کنید.

جدیدترین کابینت های گلاس ایرانی

کدام نوع کابینت آشپزخانه را می توان رنگ کرد؟

کابینت چوبی، کابینت فلزی و کابینت ام دی اف قابل رنگ کاری است، اما در انواع کابینت ام دی اف روکش دار از جمله کابینت هایگلاس، کابینت ممبران، کابینت ملامینه، کابینت پی وی سی و … وجود یک لایه نازک پی وی سی بر روی ورق ام دی اف چسبندگی رنگ بر روی درب را به شدت کاهش می‌دهد. احتمال پوسته شدن و کیفیت نهایی رنگ کابینت را کم می‌کند.

مراحل رنگ کاری کابینت آشپزخانه

  • ابتدا درب های کابینت را باز کرده و لولا ها و دستگیره ها را جدا کنید. (شماره گذاری درب و بدنه برای نصب مجدد فراموش نشود.)
  • سطح درب ها را با محلول های تمیز کننده از چربی و آلودگی پاک کنید.
  • سطح صفحه روی کابینت و اپن آشپزخانه را کاملاً بپوشانید.
 
رنگ کابینت نئوکلاسیک
  • اگر می‌خواهید دستگیره درب‌ها را تعویض کنید جای سوراخ های قبلی و همچنین خراشیدگی‌های سطحی و عمقی را بتونه کنید.
  • درب‌ها را با سمباده نرم یا سخت بنابر نیاز سمباده بزنید؛ سمباده را بعد از زدن پرایمر دوباره تکرار کنید و بعد از هر مرحله با دستمال مرطوب گرد و غبار آن را پاک کنید.
  • با پرایمر مناسب آستر زیر کار مناسبی برای رنگ کاری ایجاد کنید. (پرایمر در کیفیت نهایی رنگ تاثیر زیادی دارد.)
  • رنگ مناسب اعم از روغنی و اکریلیک را با مشورت فروشنده رنگ انتخاب کنید و حداقل دو دست در هر مرحله بعد از خشک شدن کامل مرحله قبل روی درب کابینت بزنید.
  • با بستن دستگیره های جدید می توانید جلوه تازه ای به آشپزخانه تان بدهید.
  • به نظر کارشناسان ما در گروه طراحی داخلی چکاد

"در صورتیکه می­ خواهید نوسازی حرفه ­ای کابینت آشپزخانه­ را تا زمان مناسب به تعویق بیندازید؛ برای تجربه بهترین کیفیت در تغییر دکوراسیون کابینت آشپزخانه، ابتدا گزینه تعویض درب ها را با حفظ بدنه و صفحه روی کابینت بررسی کنید، اگر امکان پذیر نبود، تغییر رنگ درب کابینت را به کارگاه نقاشی بسپارید و در نهایت اگر خودتان علاقه مند به انجام یک پروژه شخصی هستید دست به کار شوید"

برای تصمیم گیری در مورد رنگ کابینت آشپزخانه خواندن مقاله رنگ کابینت آشپزخانه پرطرفدار و ماندگار کدام است؟ به شما کمک می کند. امیدواریم تغییر رنگ کابینت آشپزخانه تجربه خوشایندی برایتان باشد. خوشحال می‌شویم اگر این تجربه را دارید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.